EGE ÜNİVERSİTESİ

Fen Bilimleri Enstitüsü

2019-2020 EĞİTİM YILI GÜZ YARI YILI KONTENJAN, BAŞVURU ve ADAY DEĞERLENDİRME BİLGİLERİ

EÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

2019-2020 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI

LİSANSÜSTÜ KONTENJANLARA BAŞVURU İLE İLGİLİ SINAV TAKVİMİ

BAŞVURU                                            : 27 Mayıs 2019  - 14 Haziran 2019

TÜRKÇE SINAVI                                    : 17 Haziran 2019 Pazartesi Saat:10.00

(Yabancı Uyruklu adaylar için) 

ÖNEMLİ NOT

1. Yüksek lisans programlarına başvuru aşamasında kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olan adaylardan diploma veya mezuniyet belgesine sahip olma koşulu aranmayacaktır.

2. Lisans Dereceli Doktora programlarına başvuru aşamasında lisans mezuniyet belgesi olmayan adayların başvurusu onaylanmayacaktır.

3. Yüksek Lisans Dereceli Doktora programlarına başvuru aşamasında yüksek lisans mezuniyet belgesi olmayan adayların başvurusu onaylanmayacaktır.

4. Aday numaranız ya da numaralarınızı aldıktan sonra, imzalı başvuru formu çıktısı/ çıktılarınızı alarak gerekli belgeler ile birlikte BAŞVURU TARİHLERİ SÜRESİNCE Enstitü Öğrenci İşlerine başvurmanız ve başvurunuzu ilgili personele onaylattıktan sonra  sınava giriş belgenizi almanız gerekmektedir.

BAŞVURU ÖNCESİ ADAY NUMARASI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ. (27 Mayıs 2019 tarihinde aktif olacaktır.)

Başvuru için önemli bilgiler

2019-2020 eğitim öğretim  yılı güz dönemi kontenjan tablosu ve önkoşulları

TC VE KKTC UYRUKLU ADAYLARIN BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

YABANCI UYRUKLU ADAYLARIN BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

YÜKSEK LİSANS

YAZILI BİLİMSEL DEĞERLENDİRME VE /VEYA MÜLAKATLARI

Tek Disiplinli Anabilim Dalları       : 25 Haziran 2019 Salı Saat: 09:00

(Başvuru yapılan Anabilim Dalında)

Çok Disiplinli Anabilim Dalları      : 27 Haziran 2019 Perşembe Saat: 09:00

DOKTORA MÜLAKATLARI

YAZILI BİLİMSEL DEĞERLENDİRME VE /VEYA MÜLAKATLARI

Tek Disiplinli Anabilim Dalları       : 26 Haziran 2019 Çarşamba Saat: 09:00

Çok Disiplinli Anabilim Dalları      : 28 Haziran 2019 Cuma Saat: 09:00

KESİN KAYIT                                  : 09 Temmuz 2019 – 11 Temmuz 2019

YEDEK KESİN KAYIT                     : 09 Eylül 2019 – 10 Eylül 2019

• Yazılı bilimsel değerlendirme ve/veya mülakata girmeyen veya yazılı bilimsel değerlendirme ve/veya mülakat puanı yüksek lisans programları için 50’nin altında, doktora programları için 60’ın altında olan adaylar için yerleştirme puanı hesaplanmaz ve adaylar başarısız sayılır. Yazılı bilimsel değerlendirme sonuçlarını ilgili anabilim dalı adaya duyurmakla yükümlüdür.

• Hem yazılı bilimsel değerlendirme hem de mülakat yapılması durumunda önce yazılı bilimsel değerlendirme sonra mülakat yapılacak olup, yazılı bilimsel değerlendirmeye katılmayan ve/veya başarısız olan aday mülakata alınmaz.