canlı destek

7417 SAYILI AF KANUNUNDAN YARARLANMAK ÜZERE BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ (Son kayıt tarihi: 11 Kasım 2022)

 

7417 Sayılı Kanunundan yararlanmak üzere 7 Kasım 2022 (dahil) tarihine kadar yapılan aşağıda bilgileri yer alan başvurular Enstitü Yönetim Kurulunda değerlendirilerek kabul edilmiştir.

Başvurusu kabul edilen aday listesi için tıklayınız. (Liste 6) YENİ

Başvurusu kabul edilen aday listesi için tıklayınız. (Liste 5)

Başvurusu kabul edilen aday listesi için tıklayınız. (Liste 1(Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığının 29.09.2022 tarihli ve 70005 sayılı yazı gereği intibaklarında değişiklik yapılmıştır.)

Başvurusu kabul edilen aday listesi için tıklayınız. (Liste 2)

Başvurusu kabul edilen aday listesi için tıklayınız. (Liste 3)

Başvurusu kabul edilen aday listesi için tıklayınız. (Liste 4)

Lisansüstü programlara 14.10.2022 tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapan ve 21.10.2022 mesai bitimine kadar kayıt olanlar geçen sürenin devamsızlıktan sayılması koşuluyla 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı güz yarıyılından itibaren eğitime başlatılacak, belirtilen başvuru ve kayıt tarihlerinden sonra başvuru ve kayıt yaptıranlar 2022-2023 bahar yarıyılından itibaren eğitime başlatılacaktır.

Kanun hükümlerinden yararlanarak öğrenime başlayabilmek için başvuruda bulunmak yeterli olmayıp, kayıt tarihlerinde kayıt işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Af Kayıt Tarihleri: Af başvurusu Yönetim Kurulunda kabul edilen öğrencilerin kayıtları sistem üzerinden elektronik olarak alınacaktır.

           E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız.

Son kayıt tarihi: 11 Kasım 2022

Kayıt Belgeleri:

  • Yüksek lisans kaydında lisans diploması örneği
  • Doktora kaydında yüksek lisans diploması örneği
  • Adli sicil kaydı (E-Devletten doğrulama kodlu alınan belgeler de kabul edilecektir.)
  • Fotoğraf

Yukarıda belirtilen belgeler kayıt sistemine yüklenerek kaydı tamamla butonuna basılarak kayıt başvurusu tamamlanacaktır. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı kayıt belgelerini kontrol ederek uygun olanların kaydını tamamlayacaktır. Belgeleri uygun olmayanların kayıt başvurusu düzenleme için açıklama yazılarak geri gönderilecektir. Düzenlemedeki öğrencilerin açıklamaya uygun olarak belgelerini tamamlayarak sisteme yüklemesi ve kaydı tamamla butonuna basarak kayda göndermesi gerekmektedir. Kayıt işlemi yapan tüm öğrencilerin bu sistem üzerinde kesin kaydın tamamlandığını kontrol etmeleri gerekmektedir.


 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ